Riesling Alsace AOC

Riesling Alsace AOC Domaine Scheidecker & Fils

Klassikaline Riesling AOC Prantsusmaalt Alsace`i piirkonnast.

 

 

18.50

Riesling Alsace AOC

Category

Kirjeldus

Värvus – Kahvatukollane toon, visates sisse rohekaid ja helkivaid varjundeid

Aroom – aroomis tunda elegantne bukett – värske, puuviljane. Tunda on tsitruselisi, virsikut, pirni. Valgeid lilli ja pärnapuuõisi.

Maitse – Külluslik ja rikkaliku maitsega, hea happesusega kuiv Riesling, maitses tuttavad tsitruselised, virsik, pirn.

Kuidas ja kellega juua? Riesling Alsace AOC

Riesling veini serveeri jahutatult 5 -7 kraadi juures. Riesling sobib kõikide Alsace`i piirkonna söökide juurde. Kala ja mereandide ( karbid ja koorikloomad ), kala ja valge liha juurde ning linnulihast valmistatud toitude juurde. Klassikaline Riesling on loomulikult hea ja kindel valik hapukapsa ja prae juurde.Veinimeistri märkused” subtitle=”Wine specs”][vc_column_text css_animation=””]

Ajalugu

Riesling on viinamrjasortide “par excellence”, kõikidele on teada ning nõustuvad, et Reini org on selle viinamarjasordi häll. Meie piirkonnas 15. sajandi lõpust loodud Alsace Rieslingit mainiti 16. sajandil, kuigi selle kasvatamine arenes välja alles 19. sajandi teisel poolel.

Viinamarjaistanduses.

Riesling on Sylvaneri kõrval Alsace’i sortidest uusim. Viinamarjad vajavad oma küpsuse saavutamiseks jahedaid öid ja “terroir” mida Alsace piirkond pakub, polegi võrdset. Seega ideealne kasvukeskkond hea Rieslingu valmistamiseks.

Lisainfo

VARIETAL

Riesling 100%

APPELLATION

Alsace AOC

VINTAGE

2020

Profile

Sec

ALKOHOL

12,5 %

MAHT

75 cl