Riesling Grand Cru Mandelberg Alsace AOC

Riesling Grand Cru Mandelberg AOC Domaine Scheidecker & Fils

Klassikaline Riesling Grand Cru Mandelberg AOC Prantsusmaalt Alsace`i piirkonnast.

 

 

30.50

Riesling Grand Cru Mandelberg Alsace AOC

Category

Kirjeldus

Värvus – Kahvatukollane toon, visates sisse rohekaid ja helkivaid varjundeid

Aroom – aroomis tunda elegantsust ja särtsakust- värske, puuviljane. Läbiv tsitruseline aroom, kollaseid puuvilju. Veinis tunned Rieslingu iseloomulikku mineraalsust

Maitse – Külluslik ja rikkaliku maitsega, hea happesusega kuiv Riesling, maitses intensiivselt tsitruselised ja pirni maitsed. Vein on kõrge mineraalsusega.

Kuidas ja kellega juua? Riesling Grand Cru Mandelberg Alsace AOC

Riesling veini serveeri jahutatult 5 -7 kraadi juures. Riesling sobib kõikide Alsace`i piirkonna söökide juurde. Kala ja mereandide ( karbid ja koorikloomad ), kala ja valge liha juurde ning linnulihast valmistatud toitude juurde. Klassikaline Riesling on loomulikult hea ja kindel valik hapukapsa ja prae juurde.

***

Meie Mittelwihri küla kaitseb külmade põhjatuulte eest mägi nimega Mandelberg mille lõunatiival lõuna/kagu suunal paistab aastaringselt päike. Viinapuud kasvavad koos mandlipuudega, mis andsid mäele oma nime Mandelberg ehk “mandlipuude küngas”, mis on 1925. aastast pärit Alsace’i veinipudelitel.

Mergli-lubjakivimuld, mis koosneb paksudest savi (mergli) ja lubjakividest ladestudest, mergli poolt toodud jõudu toetab ilus happesus, pikk ja kompleksne. Mandelbergi veinid, mis on valmistatud juba gallo-rooma ajastul, muutuvad aja jooksul sidrunimaitseliseks ja mineraliseerudes vananevad suurepäraselt, nagu meie toodetud Riesling ja Gewurztraminer.

Riesling_mandelberg_kaart[

Lisainfo

VARIETAL

Riesling 100%

APPELLATION

Grand Cru Mandelberg Alsace AOC

VINTAGE

2020

Profile

Sec / kuiv

ALKOHOL

12,5 %

MAHT

75 cl