Sylvaner Alsace Vieilles Vignes AOC

Sylvaner Vieilles Vignes  Alsace AOC Domaine Scheidecker & Fils

Klassikaline Sylvaner AOC Prantsusmaalt Alsace`i piirkonnast.

 

 

20.10

Sylvaner Alsace Vieilles Vignes AOC

Category

Kirjeldus

Need viinamarjad on veinimaja vanimad ja nendelt korjatakse ainult väike ja piiratud saak, et teha parimat ja väärikat Sylvaner veini.

Värvus – kuldkollane, väikese rohelise nüansiga

Aroom – värske, harmooniline, lillenoodid, tunda on suitsu ja brioche`i aroome

Maitse – Külluslik ja rikkaliku maitsega, hea happesusega maitses tsitrus, pirn, kollased luuviljad Kuidas ja kellega juua? Sylvaner Alsace AOC

Silvaner veini serveeri jahutatult 5 -7 kraadi juures. Sylvaner sobib kõikide Alsace`i piirkonna söökide juurde. Kala ja mereandide ( karbid ja koorikloomad ), kala ja valge liha juurde ning linnulihast valmistatud toitude juurde. Sylvaner on loomulikult hea ja kindel valik Sinu suveveiniks.

Ajalugu

Traditsiooniliselt Alsace’is kasvatatud Sylvaner pärineb Austriast, kust ta levis kogu Kesk-Euroopas, aga ka Venemaal, Austraalias ja Californias. Huvitav fakt, et Transilvaaniat, Rumeenia piirkonda, peetakse sageli viinamarjasordi kodumaaks selle etümoloogia tõttu.

Viinamarjaistandustes
Sylvanerile meeldib eriti kerge, liivane ja kivine maastik. Teatud piirkondades pakub see viinamari valmistada suurepäraseid veine. Kuigi Sylvaner on tundlik talve- ja kevadkülmade suhtes, on see sort, mis pakub head saaki.

Lisainfo

VARIETAL

Sylvaner 100%

APPELLATION

Alsace AOC

VINTAGE

2021

Profile

Sec

ALKOHOL

13 %

MAHT

75 cl