Merlot Piave DOC

Elegantne karakteriga punane vein, mis on Moletto veinimaja tõlgendus rahvusvahelisest Merlot viinamarjasordist. Lõhnas tunned küpsete pubaste puuviljade aroomi. Elegantsete pehmete ja ümarate tanniinidega. Äratuntavalt täidlane vein, mis rahuldab ka peenematunelist veinisõbra maitset.

12.50

Merlot Piave DOC

SKU 30950 Category

Kirjeldus

Värvus: sügav rubiinpunane.
Aroom:  Selgelt on tunda kirssi ning punaseid küpseid marju. Roheliste võrsete kerget aroomi ning vein on kergelt vürtsikas.
Maitse: elegantne, elegantse tanniiniga. Veini lõhn ja maitse on tajutavalt ühes rütmis. Täidlane vein, olulise alkoholisisaldusega ka tänu taimel üleküpsemisele. Vein, mis tänu oma struktuurile ja vananemist soodustavatele omadustele pakub aja jooksul palju naudinguid.See vein sobib ikka kõige paremini lihaga või tugevamate vegantoitudega. Täielikult laagerdunud punane või valge liha, linnuliha sobib suurepäraselt, metslinnust ja ulukist valmistatud roog maitseb hästi. Taimetoidust proovi teha häid roogasid baklažaanist, mustadest ubadest või läätsedest. Katseta!

Serveeri veini 18-20° C kraadi juures.

Vineyard

Growing Region: Motta di Livenza – Treviso Province – Veneto Region
Altitude: 9 m A.M.S.L.
Soil: Motta di Livenza Vineyard Soil – flood plain origins of natural clay and limestone.
Exposure: east/west
Trellis System: spur-trained cordon
Plant Density: 2.000/3.000 plants per hectare
Age of vines: 55/21 years

Vinification

The grapes have been vinified in stainless steel vats, with a maceration on the skins for about 25 days at a temperature of 26°-30°C / 79°-86°F. Malolactic fermentation followed the alcoholic fermentation. The wine was then left in stainless steel vats for twentyfour months before bottling.

Lisainfo

VARIETAL

100% Merlot

APPELLATION

Piave DOC

VINTAGE

2019

Profile

Kuiv

ALKOHOL

14 %

MAHT

75 cl

TOOTJA

MOLETTO