Franconia IGT Veneto Orientale

Moletto veinimaja lipukandja. Rahvusvahelise tasemega kohalik tüüpiline viinamarjasort!  Avastamistväärt kindlasti neile kelle viinamarjasort uus. Veinis tunned punaseid puuvilju ja vürtsikaid noote, mis teevad selle veini ägedaks. See punane vein sobib suurepäraselt antipastiga, aga mis peamine, sa ei pea otsima enam veini, mis sobiks vürtsika toidu kõrvale 🙂 Sobib suurepäraselt vürtsikates kastmetes suppide ja pastade ning praetud valge liha kõrvale.

13.50

Franconia IGT Veneto Orientale

SKU 30511 Category

Kirjeldus

Franconia IGT Veneto Orientale

Värvus: rubiinpunane.
Aroom: intensiivne ,punaste puuvijade nagu kirsi, mustade kirsside, murelite aroomiga. Vürtsikad noodid iseloomustavad seda veini.
Maitse: tunnesd erilist maitset nii nagu juba lõhnas tajusid.. Punase puuvilja ja vürtsikuse noodid, mida saadab õrn tanniin, sametine ja pehme. Soe, meeldiv, ümar, harmooniline ja rikkalik vein, mille järelmaitse kestab.

Toidusoovitused

Peamiselt on vein sobilik lihavaliku ehk antipasti kõrvale, sobib suurepäraselt ka suppide, vürtsikas kastmes pastade, küpsetatudliha, kebabi, valge liha ja maitsestatud kalaroogade kõrvale.

Kui otsid veini, mis sobib vürtsika toidu juurde, nt. alati on väljakutse leida veini pepperoni pitsa või vürtsika supi juurde, siis see vein on kui kirss tordil!

Serveeri veini 18-20°C kraadi juures.

Vineyard

Growing Region: Motta di Livenza – Treviso Province – Veneto Region
Altitude: 9 m A.M.S.L.
Soil: Motta di Livenza Vineyard Soil – flood plain origins of natural clay and limestone.
Exposure: east/west
Trellis System: sylvoz
Plant Density: 2.000/3.000 plants per hectare
Age of vines: 60/23 years

Vinification

The 20 days of maceration on the skins, at controlled temperature, have been followed by a gentle pressing which best extracts the tannin. The next fermentations took  place in stainless steel vats over a period of 3 months. The wine was racked again and left to mature in stainless steel tanks for 24 months until bottling.

Lisainfo

VIINAMARJASORT

100% Franconia

APPELLATION

IGT Veneto Oreintale

VINTAGE

2019

Profile

KUIV

ALKOHOL

13,5 %

MAHT

75 cl

TOOTJA

MOLETTO