Malbech IGT Veneto Orientale

Punane vein Motta di Livenza piirkonnale omasest sordist. See Malbech  on kuiv, meeldiva täidlusega ning harmoonilise maitsega. Sobib hästi salaami ja teiste lihalõikude juurde, lihapajad ning hautised . Grilliõhtu kõrvale ideaalne vein. Väga nauditav ka lihtsalt “klaasike veini õhtul “

12.90

Malbech IGT Veneto Orientale

SKU 30513 Category

Kirjeldus

Malbech IGT Veneto Orientale

Värvus: rubiinpunane.
Aroom: Intensiivselt on tunda lõhnas musta kirssi, peaaegu isegi domineerivalt.. Eristad lõhnas kindlasti ka metsmaasikat. Hästi tasakaalus ja harmooniline koos õrnalt kirsist ja metsmaasikast tuleva magusa nüansi kooslus. See pole kellegile üllatus, et Malbech`i aroom Sulle meeldib.
Maitse: Kinnitab juba aroomis tuntavaid puuviljasust. Veini tasakaalus happesus, täidlane keha, meeldivate ja püsivate tanniinide tõttu sobitub kindlasti punase lihaga. Vein on kuiv ja nauditav.]Kindlasti sobib see täiuslik Malbech punase lihaga. Kuid proovida ka liha- või seenerisotode, rikkalike hautiste, grillitud valge liha, kvaliteetse linnuliha ning täislaagerduna ulukiliha kõrvale. Üks Itaalia pärit roog  Vitello tonnato on selle veini kõrvale kui loodud.  Mitte suured lihaarmastajad võiksid proovida just seentest inspireeritud roogasid. Katseta umaamist  puravikurisottot või miks mitte orsottot.

Serveeri veini 18-20°C  kraadi juures.

Vineyard

Growing Region: Motta di Livenza – Treviso Province – Veneto Region
Altitude: 9 m A.M.S.L.
Soil: Motta di Livenza Vineyard Soil – flood plain origins of natural clay and limestone.
Exposure: east/west
Trellis System: sylvoz
Plant Density: 3.000 plants per hectare
Age of vines: 31 years

Vinification

In stainless steel vats took place maceration on the skins at a controlled temperature of 26°-30°C / 79°-86°F, for about 15 days. Once alcoholic fermentation was completed, the wine was racked into other stainless steel vats, for malolactic fermentation. The wine was then kept for 18 months in steel vats before bottling.

Lisainfo

VIINAMARJASORT

100% Malbech

APPELLATION

IGT Veneto Oreintale

VINTAGE

2019

Profile

KUIV

ALKOHOL

14 %

MAHT

75 cl

TOOTJA

MOLETTO