Colmello Rosso

Valitud Merlot ja Franconia viinamarjadest on see punane vein klassikaliselt jõulise elegantsi, tasakaalustatud aroomi ja struktuuriga. Veini aroom on mitmetahuline, maitselt täidlane, soe ja sametine. Veini maheda maitse tõttu sobib veini  serveerida erinevate liharoogadega.

29.40

Colmello Rosso

Category

Kirjeldus

Värvus: intensiivne rubiinpunane.
Aroom: veini lõhn on juba joovastavalt hea. Puidu noodid veinis tagavad täiuslikku tasakaalu puuviljasuse ja jõulisuse vahel. Veinis on tunda punaseid puuvilju, vanilli. Ja ka šokolaad, kakao ning nahanoote. Kõik aroomid on elegantselt tunda, mitte pealetükkivad.
Maitse: maitses on tunda punaseid puuvilju. Tunda on veel lagrits, vanill. Kõik veini väärikad maitsenüansid teevad veinist elegantse, sametise. Vein pakub maitseelamust ning mitte kunagi pettumust.

Toidusoovitused

Serveeri veini 20-22°C kraadi juures. Anna veinil enne tarbimist õhu käes seista.

Vein sobib hästi punase grillitud või röstitud lihaga, erinevate hautistega, klassikalised vormiroad. Metskana ja ulukiliha tasub kindlasti katsetada selle veini kõrvale.  Taimedoidu nautijatele samuti hautised nt. mustadest läätsedest on amal kohal. Pehme maheda maitse tõttu sobib seda Colmello veini serveerida lihavaagnate ja väärikate kõvade juustudega.

Vineyard

Growing Region: Motta di Livenza – Treviso Province – Veneto Region
Altitude: 9 m A.M.S.L.
Soil: Motta di Livenza Vineyard Soil – flood plain origins of natural clay and limestone.
Exposure: east/west
Trellis System: spur-trained cordon/sylvoz
Plant Density: 2.000/3.000 plants per hectare
Age of vines: 43/9 years, 48/11 years

Vinification

After fermenting on marcs at controlled temperature, this wine has rested in carats, of no great capacity, Allier oak for eight years.

Lisainfo

VIINAMARJASORT

Merlot, Franconia

APPELLATION

IGT Veneto Oreintale

VINTAGE

2007

Profile

KUIV

ALKOHOL

14.5%

MAHT

75 cl

TOOTJA

MOLETTO