Bakan Cerasuolo DOC Bio

Bakan Cerasuolo vein pärineb Itaaliast, Abruzzo`st. Viinamarjade kasvatamiseks kõige sobivamast piirkonnast, vanast Tendon-kasvatusmeetodiga viinamarjaistandusest, mis asub ideaalsel kõrgusel, et tagada viinamarjade küpsemisel vajalik temperatuurivahemik.

18.80

Bakan Cerasuolo DOC Bio

Category

Kirjeldus

Bakan Cerasuolo on kuiv ja elegantne, samas harmooniline ja õrn, veinis on tunda kergeid vaarika, mustika ja maasika varjundeid.

VÄRV – hele rubiinpunane.

AROOM – punased puuviljad, põldmari

MAITSE – vaarika, mustika ja maasika nüansse

Toidusoovitused
Bakán Cerasuolo d’Abruzzo DOC

Rosé veinidel on üldiselt see erakordne omadus, et seda saab sobitada peaaegu iga toiduga ning sobib igaks sündmuseks.. Serveeritakse jahutatult, maksimaalselt 8°-10° juures. Väga hea kaaslane aperitiivide, suupistete, mereandide, taimetoitude, valge ja punase liha, värskete või keskmise laagerdustega juustudega.

Proovi näiteks:

  • pennette lõhega ( penne pasta lõhega)
  • cacio e pepe pasta
  • orsotto suvikõrvitsaga
  • kana india pähklitega
  • burrata veiseliha steigi, kirsstomatite ja neitsioliiviõliga

Magustoiduks sobiks tiramisu 🙂

Viinamarjasordi omadused

Viinapuud on laialdaselt levinud Abruzzos ja Aadria mere rannikul. Sort on üsna homogeenne, eristavad tunnused puudutavad kobara kuju, laagerdumiseelset rohelust, valmimisaega ja toote organoleptilisi omadusi.

Viinamari annab veinile intensiivse rubiinpunase, iseloomuliku veiniaroomi. Valmistatud vein on kuiv, puuviljane, tanniinne, madala happelisusega, keskmise või üle keskmise täidlusega, sametine.

Lisainfo

VARIETAL

100% Montepulciano d’Abruzzo

APPELLATION

DOC Cerasuolo D`Abruzzo

VINTAGE

2021

Profile

Kuiv

ALKOHOL

13,5 %

MAHT

75 cl